Zdaniem kolorysty

1. Czy mogę używać kolorów, których nie ma w pasującym do mnie Color friend?

Gadżety ColorKey niczego nie narzucają, jedynie doradzają najlepsze rozwiązania. Wyglądasz najlepiej, kiedy czujesz się najlepiej – właśnie dlatego nie polecamy rezygnować z otaczania się ulubionymi kolorami. Jeśli masz ochotę wybrać kolor, który nie wpisuje się w zestaw stworzony dla Twojego typu urody, proponujemy kompromis – umieszczaj go jak najdalej od twarzy, szukaj go na paskach, spodniach, butach zamiast na bluzkach, chustach albo kolczykach.

2. Kto wymyślił analizę kolorystyczną?

Zasada pór roku została opracowana przez szwajcarskiego nauczyciela malarstwa Johannesa Ittena, który w latach 20. ubiegłego stulecia wykładał na artystycznej uczelni Bauhaus. Przeprowadził on eksperyment, który stał się podstawą poradnictwa kolorystycznego: poprosił studentów Akademii Sztuk Pięknych o namalowanie autoportretów barwami pasującymi do ich urody. Następnie przyglądał się twarzom uczniów i bezbłędnie odgadł kolory, którymi posłużyli się w swoich pracach. W ten sposób dowiódł, że z indywidualnym wyglądem człowieka harmonizują określone grupy kolorów. Następnie uporządkował kolory według czterech pór roku, zgodnie z barwami, naturalnie występującymi w przyrodzie. Odcienie zimowe są jaskrawe, a letnie delikatne. Wiosenne tonacje są intensywne, z przewagą kolorów jasnych, a jesienne - ciemniejsze, złamane brązem i złotem.

3. Czym różni się Color Test od analizy kolorystycznej u wizażysty?

Color Test został zaprojektowany jako rodzaj interaktywnej zabawy, dzięki której w szybki i przyjemny sposób można otrzymać profesjonalne wskazówki kolorystyczne. Aplikacja prowadzi użytkownika tak, by pomóc mu w samodzielnym wybraniu trafnych odpowiedzi. Wykonanie testu jest darmowe i zajmuje 5 minut.
Analiza kolorystyczna jest dokonywana przy użyciu chust kolorystycznych – skrawków materiału, które wizażysta przykłada do twarzy klienta i porównuje z odcieniem cery, oczu, włosów itd. Często podczas takiej wizyty wizażysta zadaje klientowi wnikliwe pytania, stąd wizyta może trwać nawet 2 godziny. Niestety jest kosztowna, u niektórych wizażystów kosztuje nawet 500 złotych..

4. DLACZEGO PODCZAS WYKONYWANIA ANALIZY NALEŻY NIE MIEĆ MAKIJAŻU I ZAZNACZAĆ NATURALNY KOLOR WŁOSÓW?

Nieprawidłowo dobrany podkład lub nieodpowiedni kolor farby do włosów, zaburzą Twój naturalny koloryt- zamiast ocenić, które kolory pasują do Ciebie, wizażysta oceni które kolory pasują do Twoich kosmetyków.
Jeśli farba lub podkład nie będą prawidłowo dobrane do Twojego typu urody, nie ma gwarancji, że Twój typ urody zostanie poprawnie oceniony. Warto zacząć od poznania kolorów, które posłużą Twojej urodzie i dzięki temu bezpiecznie wybierać odcienie kosmetyków!

 

 

 

Tworzenie produktów
ColorKey wspierały dwie
znakomite profesjonalistki:

 

Aleksandra Tarasińska

Wicemistrzyni Świata i Mistrzyni Polski w Makijażu, trener kreowania wizerunku, wizażystka polskich cele-
brytów. Właścicelka Makeup Artist Agency.

 

 

Marzena Lampasiak

Make Up Artist & Stylist, wykładowca szkół wizażu, juror w konkursach modowych. Wizażystka piłkarskiej kadry narodowej podczas sesji do Euro 2012. Właścicielka firmy AUBERGINIA Kreowanie Wizerunku.